עברית    English  

תוכניות

התכניות של אקו תיירות בישראל ניתנים באנגלית, רוסית, ספרדית ועברית, במגוון נושאים ואתרים:

1. חקלאות אורגנית בישראל: נבחן מקרוב את התפתחות החקלאות האורגנית בישראל ואת השפעתה על התפתחות החקלאות בכלל. נפגוש חקלאי המתמחה בגידולים אורגניים אשר יקח אותנו לסיור בחווה, בה נטעם מוצרים אורגניים. במקביל נלמד על מצוות הקשורות לאדמה ולחקלאות.

2. גינות קהילתיות בירושלים: בגינה קהילתית, נעבוד עם מתנדבים העובדים בגינה במסגרת שירות לאומי. יחד איתם, נבין את תהליכי הגדילה של צמחים על פי שיטת החלקאות האורגנית ואת חשיבות הגינות הקהילתיות לחברה בישראל. נסיים בצלילה למקורות השופכות אור על חשיבות הגינון והגינות מבחינתה של ארץ ישראל.

3. רמת הגולן מזוית סביבתית: נלמד על אנרגיה חילופית בגולן תוך עיון במקורות יהודיים הקושרים את נושא השמירה על איכות הסביבה ומחזור. נחווה קצת שטח בדגש על מקורות המים השופעים בגולן ו/או נלמד על חיות הר בגולן.

4. מחנה יהודה: נטייל בשוק הגדול והמפורסם ביותר בישראל, נרשמם מחוויה המשלבת סביבה ומודרנה. נעבור דרך רוב הדוכנים בשוק, נלמד על הופעתה של הקולינאריה העולמית בישראל בשלושים השנה האחרונות.

5. המדבר בישראל: מאז “לידת” עם ישראל במדבר, המדבריות בישראל ובגבולותיה נושאות משמעות רבה. נהנה מבריחה מהעיר תוך הקשבה לקול דממה דקה במדבר בשילוב סיורי שטח, פעילויות ולימוד ממקורות.

6. אנרגיית סולרית בישראל: נלמד ונבקר באתרים של יוזמות ישראליות המהוות את חוד החנית של פתרונות סביבתיים בעולם. נלמד איך יוזמות אלו המבוססות על מקורות אנרגיה חילופיות מסייעות לעולם טוב ובטוח יותר. נתחבר למקורות ביהדות הנוגעות בשימור מים ושימור הסביבה ואת אפשרויות היישום של ערכים אלו במאה ה-21.

7. אתגרים בתחום המים בישראל: נהנה ממקווה המים בסטף ונלמד מקרוב על שיטות איסוף מים מסורתיות וכיצד הן מנוצלות לאגירה ולחקלאות. נלמד על שמירה על מים בהקשר רחב של התמודדות עם אתגרים בחברה המודרנית בישראל ועל אפשרויות ליישום פתרונות במאה ה-21.

8. ירושלים מזוית אקולוגית: נהנה מפעילות דינמית ומרתקת הקושרת את העיר ירושלים המודרנית עם נושאים סביבתיים עכשיויים. נסייר במסלול המשלב פעילויות מעניינות! נלמד ב”חברותא” על ירושלים של אז וירושלים של היום.

9. עצים בארץ ישראל: ביער ירושלים וביערות נוספים ברחבי הארץ נלמד על עצים כפי שאף פעם לא למדנו עליהם. נשתתף בפעילויות ובסופם תוכלו לזהות את שמם של עצים מבלי להסתכל עליהם — על ידי חוש הריח, השמיעה, מגע, שווי משקל ועוד. נלמד ממקורות התנ”ך על חשיבות העצים לבני האדם ועל התלות שלנו בהם בחיינו כיום לאור תהליך כריתת היערות בעולם.

10. שבת, אקולוגיה וישראל המודרנית: מטרת תכנית זו להגביר את המודעות שלנו לחיים ולסביבתנו ביום השבת, ובהקשר זה מתייחס לארץ ישראל ולנושאים אקולוגיים. מרבית התכנית מתקיימת בפארק קרוב או באתר טבע קרוב למקום לינתם של הקבוצה בשבת.

11. בנייה בבוץ בישראל: בסמינר זה למשתתפים הזדמנות לעסוק במו ידיהם בפעילות בזמן שהם לומדים על פרוייקטים סביבתיים חדשניים בארץ ישראל. המשתתפים ישתתפו בפרויקט בניה בבוץ. למשתתפים תיהיה הזדמנות להכיר מקרוב מסורות עתיקות הקשורות לבניה ולעבודת אדמה בארץ ישראל.

12. יערות הכרמל: ביער הגדול בישראל, למשתתפים תיהיה ללמוד בעיון על נושא היופי המופיע בטבע ובסביבה. התכנית כוללת פעילויות לקידום מודעות, בניית דינמיקה קבוצתית ואחריות סביבתית.

ShareThis

להזמנות לחצו כאן.